A Világnézet Kávéház vallásközi kérdésekkel foglalkozó sorozata
2009 október 9-én 19 órakor az alábbi eseménnyel folytatódik:

Élet a halál után a vallásközi párbeszéd fényében


Mi történik, ha meghalunk? Mit tanítanak az egyes vallási hagyományok az élet a halál után témájában, és milyen kapcsolatban vannak ezek egymással?
Szeretettel várjuk estünkre, ahol a Vallásközi Párbeszéd Társaság (VaPaTa) tagjai járják körbe a témát.
A Társaság tagjai a világ nagy vallásainak követői, akik szeretnének tenni a vallásközi együttműködésért és megértésért. A VaPaTa tagjai mint egyének vesznek részt a Társaság munkájában, és nem képviselnek hivatalosan egyházat vagy vallást. Küldetésük, hogy találkozzanak, és vallásaik intellektuális és lelki ajándékainak megosztásával elősegítsék a tartós vallásközi együttműködést, valamint a béke, igazságosság és gyógyítás kultúrájának megélését. A VaPaTa tagjai az alábbi vallási hagyományokat képviselik: kereszténység (katolikus, evangélikus, unitárius), zsidó vallás, buddhizmus, iszlám, hinduizmus (Krishna-tudat és Brahma Kumaris), és bahá’í hit.
Szeretettel várjuk a Bahá’í Központban, az élet a halál után témájú, különleges kerekasztal-beszélgetésen!
A Világnézet Kávéház minden pénteken 19:00-kor érdekes kulturális programot kínál a Budapesti Bahá’í Központban. Jöjjön el, szemlélődjön és ünnepelje világunkat minden pénteken filmvetítésekkel, beszélgetésekkel, irodalmi felolvasásokkal, zenével, művészeti kiállítások megnyitójával, egy nép kulturális estjével és még többel!
Minden program kétnyelvű (magyar és angol). A belépés díjtalan.
Cím: Bahá’í Központ, 1053 Budapest, Ferenciek tere 3. II. em./4.; 27-es kapucsengő (a Curia és az Irányi utca között) térkép
További információ: Andrew 30/3189120
asinger56 [kukac] gmail [pont] com

Kapcsolódó oldalak:
A Világnézet Kávéház korábbi programjai
Élet a halál után – Rövid idézetek a bahá’í szent iratokból

Legfrissebb hírek

Egyházi 1% mindenki javára

Egyházi 1% mindenki javára Az egyházi 1%-ból más civil szervezeteket támogat a Bahá’í Közösség, mert hitéleti, saját céljára azt nem használja. A legtöbb civil szervezet

Tovább olvasom »