Kerekasztal beszélgetés Szegeden hat világvallás képviselőjével az emberiséget sújtó válságok szellemi-lelki aspektusairól és   a  vallások  által  kínált jövőképről,  pártpolitikától  mentes légkörben.
Október 3-án 17 órai kezdettel a B-612 Kulturális Műhelyben (Szeged Bécsi krt.7.) hat világvallás hét képviselője részvételével kerekasztal beszélgetés kerül megrendezésre a Szegedi Bahá’í Közösség szervezésében, a Szegedi Egyetemi Kulturális Fesztivál keretében.
A következő világvallások képviselői kerültek meghívásra: a Hindu Vaisnava Egyház, a Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Bahá’í Közösség, a Magyarországi Muszlimok Egyháza, a Magyarországi Református Egyház, a Szegedi Zsidó Hitközség és a Tan Kapuja Buddhista Egyház.

Világvallások vallási kerekasztala Szegeden (2007. december 15.)

Világvallások vallási kerekasztala Szegeden (2007. december 15.)


Tavaly októberben került sor hasonló vallásközi találkozóra Szegeden, akkor a téma a halál és a túlvilági élet volt. A beszélgetésről beszámolót láthattunk az MTV1 Sokszínű vallás c. műsorában és internetes cikket is olvashattunk. Idén a válságról és a különböző világvallások jövőre vonatkozó elképzeléseiről kérdezzük majd meg a résztvevőket a kölcsönös tisztelet és megbecsülés légkörében. Milyen   válságok   sújtják  ma  az  emberiséget  és  mi  áll  azok  hátterében?  Hívő  szemmel  milyen összefüggések vannak ezen válságok között? Milyen  jövőt  szán  Isten  az  emberiségnek  a  különböző vallások tanításai  szerint?  Kell-e  tartanunk  a  „világvégétől”, egy teljes összeomlástól? További krízisek vagy fellendülés vár ránk? Lesz-e aranykorszak az emberiség  történetében? Ha  igen, mikor lesz és milyen út vezet oda? Mi a vallás társadalomban betöltött szerepe a válság idején? Milyen megoldást  kínál  a  vallás  az  emberiséget  sújtó  válságokból való kilábalásra? Ezek és hasonló kérdések lesznek a beszélgetés középpontjában. A moderált beszélgetés után a közönség soraiban ülők is tehetnek fel kérdéseket az egyházak képviselőihez.

Világvallások vallásközi párbeszéde – a bahá’í megközelítés

A bahá’í közösség célja ezzel a rendezvénnyel az, hogy közelebb hozza egymáshoz a különböző vallásokat és jobban megismerhessük a különböző vallások tanításait, követőik gondolkodásmódját. A jelenről és jövőről szerteágazó elképzelések léteznek a világban. A bahá’í tanításokban az emberiség csodálatos jövő előtt áll, ám az oda vezető út hosszú és rögös. „A jelenlegi rend hamarosan felgöngyölíttetik” – szól Bahá’u’lláh biztató ígérete-, „és új teríttetik ki helyébe.” Egy másik helyen pedig ezt mondja: „A világban felborult az egyensúly e nagyszerű, ezen új Világrend átformáló hatására. Az emberiség elrendelt élete változtatik meg, eme páratlan és csodálatos új Rend által, melyhez foghatót halandó szeme még sohasem láthatott.” A bahá’í Írások részletesen leírják az egységesülő világ előtt álló kihívásokat és gyakorlati feladatokat, melyek minden ember számára  – legyenek akár bahá’í-ok, akár más vallásúak vagy vallástalanok – lehetőséget nyújtanak arra, hogy bekapcsolódjanak Isten Tervének megvalósításába.
A bahá’í vallás, mely a legfiatalabb független világvallás, úgy tekint a világban létező világvallások tanításaira, mint ugyanannak a Könyvnek különböző fejezeteire. Az egész emberiség és a vallások egységét hirdeti. Bahá’u’lláh – akiről a bahá’í-ok úgy hiszik, hogy jelen korszakunkban Ő Isten Küldötte -, így szólt az emberiséghez: „Társalogjatok minden vallás követőjével a barátság és testvériség szellemében.” A szegedi bahá’í közösség e gondolat jegyében hívta meg a különböző világvallások képviselőit egy asztalhoz.
További információ:
Kerekes Mariann
Tel: 06-30-6256193
E-mail: bahai [kukac] t-online [pont] hu

Kapcsolódó oldalak:
A tavalyi vallásközi találkozó az MTV1 Sokszínű vallás c. műsorában (jelenleg a 6. videó)
A szegedi bahá’í közösség korábbi programjai a B-612 Kulturális Műhelyben
Miért világvallás a bahá’í hit?

Legfrissebb hírek

Egyházi 1% mindenki javára

Egyházi 1% mindenki javára Az egyházi 1%-ból más civil szervezeteket támogat a Bahá’í Közösség, mert hitéleti, saját céljára azt nem használja. A legtöbb civil szervezet

Tovább olvasom »